До уваги батьків: небезпечний інтернет.

/Files/images/Безымянный.png

Так звані групи смерті, що доводять дітей до самогубства, тепер стали популярні в Україні.

У лютому різко зросла кількість пошукових запитів на тему ігор, фіналом яких стає спроба вчинити самогубство. Українська кіберполіція попереджає, що у Вконтакте такі спільноти ведуть кваліфіковані психологи, які й схиляють дітей до суїциду.

Правила гри.

За даними кіберполіції, адміністратори суїцидальних пабліків: такі, як "Кити пливуть нагору", "Розбуди мене о 04:20", f57, f58, "Тихий дім", "Рина", "Няпока", "Море китів", "50 днів до мого...", - часто самі знаходять депресивних підлітків.

Перед тим, як втягнути дитину до квесту, модератори вивчають її особистість і якщо та має схильність до суїциду, надсилають завдання.

Найчастіше воно складається із завдання собі ушкоджень: наприклад, вирізати на своєму тілі кита чи напис, і все це потрібно знімати на фото чи відео.

Подібна гра триває 50 днів і має закінчитися самогубством дитини, яке також має бути зафіксоване на відео. За даними поліції, записи потім продаються в Darknet

/Files/images/Безымянный1.png

Чому кити?

Кити належать до того малого числа ссавців, які можуть добровільно самотужки померти. Ці тварини асоціюються в ідеологів груп смерті зі свободою, у тому числі з усвідомленим вибором піти із життя.

Підлітки порівнюють себе з китами, яких викинув океан, під яким мається на увазі суспільство, сім'я чи близька людина.

Згідно з описами з груп смерті, кити пробуджуються або помирають о 04:20. У цей час підлітки прокидаються, щоб отримати нове завдання.

Як уберегти дітей?

У поліції опублікували список назв можливих груп смерті в соціальних мережах: "Кити пливуть нагору", "Розбуди мене о 04:20", f57, f58, "Тихий дім", "Рина", "Няпока", "Море китів", "50 днів до мого...".

Також мають насторожити такі хештеги, як #домкитов, #морекитов, #млечныйпуть, #150звезд, #ff33, #d28, #хочувигру, #бегиилиумри, і записи в акаунті соцмереж цифри 50 і менше, а також зображення китів, особливо летючих, метеликів і єдинорогів.

Варто також звернути увагу на використання в спілкуванні з друзями фраз: "Розбуди мене о 04:20" і "Я в грі".

Вступаючи у гру дитина дуже змінює свою поведінку:

1. Безпричинна зміна поведінки. Був спокійним – став нервовим або навпаки стають дуже ввічливими.

2. Порушення сну: сонливість або безсоння, так як завдання часто видаються дитині вночі.

3. Дитина стає замкнутою: куратори груп забороняють комусь розповідати про гру та налаштовують дитину проти батьків.

4. Зневажливе ставлення до своєї зовнішності у підлітків, які раніше не були в цьому помічені: перестають вмиватися, чистити зуби, одягаються неохайно.

5. Дії, які можна трактувати, як прощання: спроби закінчити свої справи, роздавання улюблених речей друзям.

У зв’язку з цим, батькам для того, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини та:

· перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита;

· перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах;

· звертати увагу на коло спілкування дитини;

· намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

· обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;

· встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Кiлькiсть переглядiв: 542

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930